XIV. MČR na dlouhé dráze Hořín 2013

V sobotu 6.4.2013 se naši závodníci dorostu, juniorů i dospělých velmi úspěšně zúčastnili prvních závodů na vodě. Na 6-ti kilometrové trati vybojovali 4 medaile a řadu dalších cenných umístění.

Jako první za náš klub startovali na skifech junioři Michal Kluka a Petr Kvapil. V silně obsazeném závodě se Michal umístil v první polovině startovního pole na 16. místě, Petr obsadil 32. příčku.

V následujícím závodě dvojek bez kormidelnice juniorek starovaly také dvě olomoucké posádky. O necelých sedm vteřin unikla medailová pozice Lucii Čermákové s Petrou Grohmannovou a v celkovém hodnocení jim náleží čtvrté místo. Pěkný výkon předvedly také Tereza Dohnalová s Kateřinou Prchalovou, které projely cílem se sedmým nejrychlejším časem. Na skifu juniorek se poprvé představila Helena Fukalová, která v konkurenci zkušených skifařek obsadila 12. místo.

O zisk první olomoucké medaile se zasloužili dorostenci. Dvojka Jakub Kuchař, Eduard Bezděk si za svůj výkon zasloužila stříbrné medaile, když na trati ztratila pouhé tři vteřiny na vítěze. Druhá olomoucká posádka Eduard Sklenář, Filip Hlavica předvedla také velmi pěkný výsledek a umístila se na deváté příčce.

Zlatou medaili a mistrovský titul vybojovaly dorostenky Michaela Kidová s Petrou Láhnerovou. Vítězství je o to cennější, že obě startovaly na této trati poprvé a teprve tak získávají cenné zkušenosti. Jejich kolegyně Nikola Raušová s Kristýnou Spurnou se umístily na konečné páté příčce.

V závodě žen na dvojkách startovaly tradičně Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou a stejně jako loni obsadily druhou příčku.

Poslední startovali Radim Hlavica s Markem Vraštilem na čtyřce s kormidelníkem veteránů, doplnění závodníky ČVK Brno Šmardou a Doubkem. Společně ve svém závodě také zvítězili a olomouckou medailovou sbírku uzavřeli.