Volkswagen Olomoucký 1/2maraton 2011

Již podruhé se Olomoucí prohnalo více jak 2000 běžců, kteří si i letos přišli užít atmosféru velkého městského závodu. Na startu v sobotu 18.6.2011 opět nechyběli ani nadšenci z řad veslařů.

Vrcholným závodem dne byl 1/2 maraton, součástí programu byl také běh na 10 km pro ty, kteří se chtěli šetřit a další možností byl start ve čtyřčlenné štafetě. Nejen olomoučtí veslaři, současní i bývalí, se objevili ve všech těchto závodech. Naši členové však nechyběli ani mezi dobrovolníky, kteří byli nedílnou součástí zdárného průběhu celé akce.

Na trati 21 098 metrů opět nechyběl Martin John, který vylepšil svůj loňský výkon na 1:38,15 hod. a v kategorii M40 se umístil na 45. místě, v absolutním pořadí mu náležela 321. příčka. Aleš Michálek zvládl stejnou vzdálenost za 2:00,20 hod., což mu vyneslo 655. příčku v kategorii Muži amatéři a 963. místo celkově. Za zmínku jistě stojí také výkon 1:41,41 hod. (274. MAM/ 391. místo abs.) našeho bývalého závodníka Honzy Tetery, který taktéž neušel naší pozornosti. Ve výsledkové listině hlavního závodu nám neunikly ani výkony veslařů ČVK Brno - Jakub Mach celkově na 224. pozici (1:35,24 hod.), o příčku níž Jiří Šmarda (1:35,27 hod.), Michal Doubek s časem 1:42,19 hod. v absolutním pořadí 415.

Vzdálenost 10 km zvolili veteráni pod vedením maratonského experta Františka Lorence. Tuto trať zvládl z "našich" nejrychleji právě František v čase 0:42,41 hod., což mu vyneslo velmi pěkné 4. místo v kategorii M40 a celkovou 22. příčku. Čtvrté místo vybojoval ve své kategorii M45 také Mirek Herzán s časem 0:50,11 hod. a v absolutním pořadí byl 71. Zde je nutno podotknout, že tzv. "čistý čas" by mu v kategorii stačil na bronzovou medaili a snad si z toho vezme ponaučení pro příště. Startem se sice nevyhrává, ale také tam není potřeba na kdovíco čekat! Jen o kousek dál skončil Pavel Skula - na 7. místě v kategorii M45 a 86. celkově. Dále na této závodní trati nechyběli ani Eva a Martin Vlčkovi, ve štafetě startovala Eva Vrtalová (Nedělníková) a možná i další naši bývalí závodníci...

Těší nás, že všichni ve zdraví přežili a již nyní se těšíme opět na další ročník.