V Račicích se bojovalo o místa v reprezentaci

O víkendu 23. -24.4.2022 se v Račicích konaly kontrolky reprezentačních družstev. Olomoucká výprava kategorií dorostu a juniorů bojovala o nominace na Ceftu a mezinárodní regatu v Mnichově.

Dorostenky a dorostenci postupovali do Račic díky umístění na MČR v Hoříně, juniorky a junioři museli ještě navíc splnit reprezentační limit na trenažéru.

Počasí prověřilo odolnost závodníků opravdu dokonale. Závody provázel celou sobotu a v neděli dopoledne velmi silný protivítr spolu s vlnami. V neděli odpoledne se vítr sice utišil, ale zato začalo velmi vydatně pršet.

Dorostenky závodily pouze na skifech. Eva Slepičková suverénně ovládla kategorii dorostenek a s přehledem zvítězila. Míša Uličná jí skvěle sekundovala a dojela v tomto závodě druhá. Na 10. místě se umístila Lucka Mrkvová. Všechny tři si vyjely nominaci na závody Cefta Olympic Hopes v polské Kruszwitzi. Ve finále C na 6. místě dojela Markéta Holčáková.

Dorostenci startovali jak na skifech, tak na dvojce. Skifař David Sklenář si vybojoval start ve finále B, kde dojel na 6. místě. Jen těsně mu unikl start na Ceftě. Michael Bubniak se ve finále D umístil na 3. místě. Dvojka Jakub Kukač a Radovan Šolle se probojovala hned z rozjížděk do nedělního finále, ve kterém dojela na konečném 6. místě. Také oni, bohužel, přišli těsně o start na Ceftě.

Juniorka Jana Slepičková zakusila těžkou konkurenci na skifu. Přes rozjížďky a opravky se probojovala do finále B a obsadila nakonec celkové 12. místo, což jí zajistilo pozvánku na reprezentační kemp ve Štětí. Skifař Jan Řezáč si vedl o poznání lépe, také se probojoval do finále B, ale v něm zvítězil a obsadil 7. místo.
Na dvojce bez kormidelníka startovali Jan Paták a Vojtěch Hoskovec ve společném závodě s dorostenci. Z rozjížděk postoupili přímo do finále, ve kterém dojeli druzí za lodí Smíchova. Všichni tři junioři mají také pozvánku na reprezentační soustředění.