Otrokovické sprinty 2009

Za slunečného, podzimního počasí se v sobotu 3.10.2009 v areálu štěrkoviště v Otrokovicích konaly tradiční Otrokovické sprinty. Na pětisetmetrové trati vybojovali naši zástupci pět zlatých medailí.

Za olomoucký klub se závodů účastnilo převážně žactvo. V zisku vítězných medailí byli tentokrát úspěšnější chlapci. Celkově nejlepším našim veslařem byl Eda Sklenář, který si připsal vítězství jak na skifu žáků mladších, tak na čtyřce párové žáků mladších, kde startoval společně s Jakubem Kuchařem, Radimem Blažkem, Martinem Zapletalem a Jakubem Mazourkem. Třetí zlatou medaili přidal do sbírky starší žák Martin Kummer na skifu. Děvčata bodovala první příčkou na čtyřce párové žaček starších. Tato posádka jela ve složení Tereza Dohnalová, Kateřina Prchalová, Petra Grohmannová a Lucie Čermáková. Páté a zároveň poslední olomoucké vítězství připsala Monika Šimková na skifu žaček mladších.