Olomoucké barvy zazářily v Račicích 9x na stupních vítězů

MČR dorostu, juniorů a seniorů se konalo první prázdninový víkend roku 2017 v Račicích. Malá olomoucká výprava, složená z 21 závodníků, ukořistila celkem 3 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile.

V pátek a v sobotu foukal na račickém kanále velmi silný vítr a podmínky pro závodění byly na hranici regulérnosti. V neděli se situace naštěstí uklidnila a foukal  jen svěží vítr.

Dorostenky zahajovaly program párovými čtyřkami. Čistá olomoucká posádka Ševčíková, Zbořilová, Brázdová, Michalčíková se mezi 18 loděmi probojovala do finále A a obsadila 5. místo, kombinovaná posádka Truhlářová L., Benýšková + Pardubice a Břeclav vybojovala  bronzové medaile. Na osmě dorostenek zasedly Benýšková, Truhlářová L., Zbořilová a Ševčíková a kormidelnice Domesová do posádky společně se závodnicemi z Lysé a Neratovic a po velmi pěkném boji zaslouženě zvítězily. V závodě čtyřek bez kormidelnice nám těsně unikla medaile a Ševčíková, Zbořilová, Krejčí a Michalčíková dojely na 4. místě.

Juniorky se představily nejdříve na osmě, Zdráhalová, Bednářová, Kodrlová, Truhlářová A., Hlaváčová a Chrbjátová s kormidelnicí Domesovou spolu s brněnskou Károvou a otrokovickou Solařovou nestačily jen na reprezentační posádku a braly stříbro. Čtyřka Hlaváčová, Truhlářová A., Kodrlová a Chrbjátová vybojovala bronz. Bohužel po tomto závodě zkolabovala Míša Kodrlová a tak v párové čtyřce pohotově zaskočila Zdráhalová, která spolu s Bednářovou, Truhlářovou a Károvou dovezla druhý bronz. Ve finále A na 6. místě dojela dvojka Hlaváčová a Chrbjátová.

Velmi úspěšně se představily olomoucké ženy. Žižková, Večeřová s kormidelnicí Domesovou nejdříve zvítězily na osmě a potom zasedly do čtyřky bez kormidelnice spolu s Tomaštíkovou z Hradiště a Weissovou z ČVK a vybojovaly stříbrné medaile.

Medailovou sbírku završil Eda Bezděk. Na dvojskifu seniorů B s Honzou Zavadilem z Lysé vybojovali bronzové medaile. V posledním závodě celého programu, v osmách mužů, udělal Eda zlatou tečku a vybojoval zlato na reprezentační osmě seniorů B.

Dorostenci Piškula a Koutný se představili na dvojskifu a dvojce bez kormidelníka. Bohužel se jim nedařilo a skončili v poli pporažených.

Náš jediný junior František Hrubý zvítězil na skifu ve finále B a obsadil tak celkové 7. místo. Na párové čtyřce ve společenství moravských oddílů si dojel pro 5. příčku.

V závodě skifů mužů lehkých vah se představil Antonín Kučera a ve finále B obsadil 6. příčku.

Výsledky našich závodníků:

dorostenky
1. místo – 8+ dky Benýšková Emma, Truhlářová Lucie, Zbořilová Markéta, Ševčíková Sára, korm. Domesová Kateřina + spol.
3. místo – 4x- dky  Benýšková Emma, Truhlářová Lucie + spol.

dorostenci
9. místo - 2- dci  Piškula Michael, Koutný Jiří
19. – 27. místo – 2x dci  Piškula Michael, Koutný Jiří

juniorky
2. místo -  8+ jky Zdráhalová Adéla, Bednářová Martina, Kodrlová Michaela, Truhlářová Adéla, Hlaváčová Anna, Chrbjátová Veronika, korm. Domesová Kateřina + spol.
3. místo -  4- jky   Kodrlová Michaela, Truhlářová Adéla, Hlaváčová Anna, Chrbjátová Veronika
3. místo -   4x- jky Zdráhalová Adéla, Bednářová Martina, Truhlářová Adéla + Brno

junioři
5. místo -  4x- jři  František Hrubý + spol.
7. místo -  1x jři František Hrubý

ženy
1. místo – 8+ ž  Večeřová Vendula, Žižková Pavlína, korm. Domesová Kateřina + spol.
2. místo – 4- ž ž  Večeřová Vendula, Žižková Pavlína + spol.