Mistrovství Evropy 2010 v Portugalsku

Od 10.9. do 12.9.2010 bojovali čeští reprezentanti na evropském šampionátu, který se konal v portugalském Montemor-o-Velho. Na osmě mužů zde nechyběl olomoucký Karel Běhal!

Posádka, složená z mladých veslařů do 23 let se představila ve velice silné sestavě David Szabó, Matyáš Klang, Karel Běhal, Jakub Koloc, Petr Melichar, Jan Pilc, Jiří Srna, Petr Handlovič a kormidelník Martin Šuma. Bohužel česká posádka v opravných jízdách i přesto, že v poslední pětistovce vehementně stahovala loď Itálie, jedoucí na postupové čtvrté příčce, na starší a zkušenější soupeře netačila. V cíli jí náleželo páté místo a od postupu do velkého finále naše veslaře dělila necelá vteřina.

V nedělním finále B pak čeští reprezentanti nastoupili proti reprezentantům Estonska. Již od startu jim nedali šanci a s více jak tří vteřinovým náskokem zvítězili. Celkově tak osmě mužů patří sedmé místo.

Zlato si z tohoto šampionátu odvezl skifař Ondřej Synek, Mirka Knapková byla stříbrná, bronz vybojovali dvojskif mužů David Jirka a Petr Vitásek, stejně jako noncox mužů Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber.