Mezinárodní regata Villach 2012

O víkendu 8.-9.9.2012 se zúčastnila malá výprava našich starších žaček mezinárodní regaty, konané v rakouském Villachu.

V sobotních dělených závodech se nejlépe dařilo Janě Piechulové, která zvítězila na dvojskifu společně s přerovskou Patermanovou a zajistila si tak postup do nedělního finále, kde obsadila 4. místo. Michaela Kidová startovala na dvojskifu s otrokovickou Solařovou a jak v sobotu, tak v nedělním finále vybojovala děvčata 3. příčku a bronzové medaile. Náročnou jízdu na skifu absolvovala Adéla Truhlářová. Přesto, že se před cílem na lodi převrátila, dokázala nasednout zpět a sobotní jízdu dokončit, což jí umožnilo nastoupit v nedělním finále B. Tady už  bez problémů a s přehledem zvítězila.

Dohromady pak startovala naše děvčata, doplněná Solařovou, na čtyřce párové. Po oba dva dny jim náleželo 3. místo.

Ve Villachu předvedl sportovní výkon také Víťa Komárek, který na kole zdolal vrchol Gerlitzen, 1911 m.n.m.