Mezinárodní regata Hodonín 2009

O uplynulém víkendu 16. - 17.5.2009 se naši veslaři zúčastnili mezinárodní regaty v Hodoníně, odkud si přivezli celkem devět cenných vítězství.

Na tradiční mezinárodní regatě měly největší zastoupení žákovské kategorie, které tam sbíraly jak cenné kovy, tak závodnické zkušenosti. Mladší žačky dvakrát zvítězily v závodech dvojskifů, první posádku tvořila Katka Hlaváčová s Míšou Kidovou, ve druhé vítězné lodi zasedla Monika Šimková ve společenství s břeclavskou Bolečkovou. Tyto tři olomoucké závodnice doplnila na čtyřce párové Kristýna Spurná a společně dokázaly vyhrát i v této disciplíně. Mezi mladšími žáky se nejvice dařilo Edovi Sklenářovi, který si na skifu dojel pro druhé místo.

Starší žačky přidaly do olomoucké sbírky jednu zlatou medaili, a to Katka Prchalová na skifu. Také Martin Kummer dokázal zvítězit na skifu, tentokrát v kategorii starších žáků. Společně s Michalem Klukou byl druhý na dvojskifu a stejná příčka chlapcům patřila také na nepárové čtyřce, kde zasedli ještě společně s A. Portyschem, A. Luběníkem a kormidelníkem Kvapilem.

U dospělých závodníků se prosadila Žaneta Smejkalová, která zvítězila ve skifu žen, zlaté medaile si připsala také dvojka mužů Jakub Gefing a Přemysl Pazdera a čtyřka mužů Gefing, Pazdera, Komárek, Weigel. Vladimír Slavík seděl ve vítězné osmě veteránů.