Medailové žně v Račicích

Naprosto fantastický víkend zažili naši závodníci v Račicích, kde se konalo MČR dorostu, juniorů a seniorů. Domů vezeme celkem 9 medailí - 4 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové.

I přes velmi nepříznivé tréninkové podmínky, které nás provází poslední 3 měsíce, se naši závodníci prosadili na republikovém šampionátu mezi absolutní špičku.

V kategorii dorostenek zahájila Sára Ševčíková s Luckou Truhlářovou stříbrem na dvojce "bez". Spolu s Karolínou Brázdovou a Klárou Šolle a závodnicemi z Třeboně usedly do osmy, kterou pod vedením kormidelnice Anny Hlaváčové bezpečně dovedly do cíle na prvním místě. Tato osma potvrdila svoji letošní neporazitelnost. Třetí medaili, opět zlatou, si vyjely tyto čtyři závodnice na čtyřce nepárové, kde drtivým závěrem nechaly za sebou lodě ČVK Praha a Přerova.

Dorostenec Filip Snášel se přes systém rozjížděk a semifinále propracoval suverénně do finale závodu skifařů. V silném protivětru předvedl skvělý výkon zkušeného závodníka, od začátku závodu se usadil v čele startovního pole a zvítězil před závodníkem ze Slavie Praha a LS Brno. Zlato si zopakoval ještě jednou v závodě osmiveslic, kde spolu s kolegou Michalem Grivalským zasedl do moravského společenství.

V kategoriích juniorů a juniorek se předvedly hlavně reprezentační posádky, které budou závodit na letošním MSJ v Račicích a měřily síly s klubovými týmy. Naše juniorky v tomto soupeření obstály se ctí a  přivezly 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.
Emma Benýšková usedla do osmiveslice, která bude reprezentovat na MSJ, a přivezla stříbro. Ostatní její kolegyně Anna Hlaváčová, Veronika Chrbjátová, Tereza Michalčíková a Markéta Zbořilová startovaly na osmě ve společenství s jinými kluby a dojely si pro bronz. Bronzovou medaili získala také čyřka "bez" Benýšková, Chrbjátová + spol., která dojela za oběma reprezentačními posádkami na 3. místě. Stejné pořadí měla naše klubová párová čtyřka Hlaváčová, Zbořilová, Benýšková, Chrbjátová, která dojela opět za oběma reprezentačními čtyřkami.

Junior Václav Chaloupka startoval na skifu, kde přijel hlavně sbírat zkušenosti, a neprošel sítem opravných jízd. V společenství na párové čtyřce se probojoval do finale a obsadil 6. příčku.

Jediným seniorským zástupcem byl František Hrubý. Na skifu obsadil celkové 10. místo, mezi závodníky kategorie do 23 let dojel na 7. místě.