MČR ve veslování na dlouhé dráze 2014

se konalo v sobotu 12. 4. 2014 na plavebním kanále Vraňany - Hořín. Olomoucké barvy byly vidět na stupních vítězů a přivážíme 3 tituly a 2 stříbrné medaile.

Letošní mistrovství provázelo výrazně lepší počasí než loni, což se jistě projevilo na rychlejších časech všech závodníků.

Jako první zasáhly do bojů juniorské kategorie. Michal Kluka na skifu zaostal za vítězem o půldruhé minuty a patřila mu 15. příčka. Juniorky startovaly na dvojkách bez kormidelnice. Lucie Čermáková s Terezou Dohnalovou braly stříbrnou medaili, jejich kolegyně Kristýnu Spurnou s Kateřinou Domesovou postihla na 2. kilometru závada na kormidle a dojely na 5. místě.

V kategorii dorostenců zaznamenal vynikající výsledek Eduard Bezděk, který se prosadil na skifu až na nejvyšší příčku. Předvedl velmi hodnotný výkon a svým časem by se umístil k kategorii juniorů pátý. Ve dvojkách dorostenců uzavírali František Hrubý s Lubošem Opluštilem první desítku, Filipové Rukriegel s Hlavicou dojeli na 14. místě a Antonín Kučera s Jiřím Vaňkem byli na místě 16.

Dorostenky získaly zlato a stříbro. Na nejvyšším stupni ve dvojkách se, stejně jako loni, umístily Petra Láhnerová a Michaela Kidová. Hned za nimi na stříbrné pozici dojely Barbora Prchalová s Martinou Bednářovou. Třetí olomoucká dvojka Kateřina Čermáková a Mia Amakorová skončila na 8. místě. Velmi cenné čtvrté místo si vyjela na skifu Adéla Truhlářová, která zůstala pouhé 3 sekundy od medaile.

Poslední olomouckou závodnicí byla Petra Grohmannová, startující v kategorii žen lehkých vah. Na šestikilometrové trati dojela na 10. místě.

Pavlinka s Vendulkou ve své tradiční disciplíně mezi ženami tentokrát ze zdravotních důvodů nestartovaly.

Součástí těchto závodů byla i čtyřka bez kormidelníka veslařů masters. V kategorii B zvítězili Radim Hlavica s Markem Vraštilem, kteří startovali ve společenství s brněnskými závodníky.