MČR na dlouhé dráze Hořín 2009

Dva mistrovské tituly si do Olomouce přivezli naši veslaři z 10. Mistrovství ČR na dlouhé dráze, které se konalo v sobotu 11.4.2009 na plavebním kanále Vraňany - Hořín.

Jako první se na šestikilometrovou trať vydali junioři. Ve dvojkách bez jsme měli hned dvě želízka v ohni. Výborně se dařilo Vítkovi Slavíkovi s Karlem Běhalem, kteří ovládli celý závod a zvítězili s téměř půlminutovým náskokem před druhou posádkou VK Blesku Praha. Druhá dvojice, Jakub Vrána a Vojtěch Schlimbach, bodovala na velice pěkném pátém místě. Jiří Barták, ač není skifař, dokázal v nabité konkurenci vybojovat 30. místo a porazit i některé skifařské specialisty. Trenérsky se na této kategorii podílí Petr Truhlář a Zdeněk Vičík.

Více se čekalo od dvojek dorostenců, kteří se umístili až ve druhé polovině startovního pole. Jiří Zlámal s Petrem Valčíkem byli na sedmém místě, těsně následováni Janem Smejkalem a Jiřím Veselým, jenž byli osmí. Dorosteneckými trenéry jsou Tomáš Vodák, Vít Komárek a Jakub Weigel.

Poměrně silné obsazení měla kategorie dvojek mužů. Jakub Gefing s Přemyslem Pazderou zde vybojovali 10. příčku, jejich kolegové Jakub Weigel a Vít Komárek byli 15. O vítězství se zde postarali účastníci loňských olympijských her Václav Chalupa a Jakub Makovička. Mezi muži lehkých vah na dvojkách zvítězili Miroslav Vraštil s Jiřím Kopáčem. Olomoucké muže trenérsky vede taktéž Petr Truhlář a Zdeněk Vičík.

Poslední z našeho oddílu startovaly na dvojce žen Pavlína Žižková a Jana Vyhnánková. Ziskem téměř minutového náskoku před druhými děvčaty z Lokomotivy Beroun se společně postaraly o druhý olomoucký mistrovský titul. Trenérkou této kategorie je Daniela Hlaváčová.

Závodů se zúčastnili zástupci téměř všech oddílů ČR včetně reprezentantů. Ve skifu žen vyšel tentokrát souboj nejlépe pro Jitku Antošovou, která za sebou nechala i Mirku Knapkovou. Mezi muži na skifu zvítězil Tomáš Karas, náš současný nejlepší skifař Ondřej Synek ze zdravotních důvodů ze závodu odstoupil. V lehkých vahách se o první dvě příčky podělili bratři Vetešníkové.