MČR na dlouhé dráze 6.4.2019 Štětí

V sobotu se konalo na Labi, pro naše závodníky zcela neznámé dráze, Mistrovství republiky na dlouhé dráze. Juniorky vezou stříbro, bronz ze závodu dvojek bez kormidelnice.

Za krásného teplého počasí se na louce v Liběchově shromáždilo téměř 400 lodí. Bohužel, k nástupu na vodu jim sloužilo pouze jedno plato s dost krkolomným přístupem, takže hned první závod dorostenců zažil obrovský přetlak na platě. Některé posádky dojely tak tak na start, mnohé start nestihly v limitu. Jelo se na řece s vysokým průtokem vody, trať byla se dvěma táhlými zatáčkami a končila ve Štětí u nově postavené loděnice. Na úplnou neznalost trati doplatili naši závodníci, kde hlavně dorostencům utekly medaile s minimálním časovým rozdílem na 3. místo. Ve srovnání regulerností tratí tedy jednoznačně vyhrává dráha v Hoříně.

Juniorky startovaly na dvojkách a velmi se jim dařilo. Sára Ševčíková s Luckou Truhlářovou si dojely pro stříbrné medaile, Terka Michalčíková  s Markétou Zbořilovou braly bronz. Kája Brázdována skifu obsadila 33. místo. Jediná naše žena Verunka Chrbjátová zažila svůj první závod na skifu v této kategorii a dojela si pro 20. příčku, mezi seniorkami B byla14.

Dorostenci poslali na start 4 dvojky a 3 skify. Petr Čížek s Michalem Grivalským si dojeli pro 4. místo, když jim medaile unikla o 4,5s, Šimon Mach s Vojtou Kolomazníkem příjemně překvapili 6. příčkou. 12. a 13. příčku obsadili Adam Pospíšil  se Štěpánem Kratochvílem a Matěj Kratochvíl s Martinem Bradáčem.
Skifař Filip Snášel prohrál bronzovou medaili o 0,6s, Honza Řezáč si v premiéře v kategorii dorostenců dojel pro 26. místo, Vojta Hoskovec pro 45. místo.
Naši dva junioři se představili na skifech. Venca Chalupka vybojoval 34. příčku, Martin Třetina pak 45.