MČR družstev a finále ČP 2021 a 11 medailí pro Olomouc

Poslední zářijový víkend patřil tradičně MČR ve sprintu, MČR družstev a Finále ČP 2021. Celá olomoucká výprava bojovala o body a medaile. V celkovém hodnocení českého poháru se klub umístil na 8. míst

Dorostenky ve své kategorii s převahou zvítězily, dorostenci skončili třetí, junioři čtvrtí, mladší žačky a starší žáci na pátém místě. Vzhledem k našim složitým tréninkovým podmínkám je skvělé, že stále držíme přední příčky.

Sobotní program patřil rozjížďkám, u kategorií žactva a dorostu mohlo závodit pouze 12 nejlepších posádek, proto se naši mladší žáci nemohli zúčastnit. U starších kategorií nebyl počet omezen.

V neděli stanuli naši závodníci celkem 11x na stupních vítězů, 3x pro zlato, 3x pro stříbro a 5x pro bronz.
Mladší žačky Paroulková, Snášelová, Bubniaková a Kukačová s Kyjevským na kormidle startovaly na čtyřce párové a medaile jim unikla o necelou sekundu. Na dvojskifu Bubniaková a Kukačová vyhrály finále B.
Starší žačky Dostálová s Horákovu vybojovaly bronz na dvojskifu za loděmi Pardubic aj. Hradce.
Starším žákům chybělo kousek štěstí. Jedinou jejich medaili, stříbrnou, získal David Skopal na skifu. Čtyřka s kormidelníkem Doubrava, Pavlita, Langer, Vlček s kormidelníkem Pospíšilem si vyjela nepopulární 4. místo, dvojskif Pavlita – Doubrava skončil na 6. místě a párovka vyhrála finále B.
Dorostenky pokračovaly ve vítězném tažení i v neděli. Zlato brala čtyřka párová Slepičková E., Rulfová, Hockaday + spol., stejné složení měla i vítězná čtyřka bez kormidelnice a tutu sestavu doplnily Hrubá, Grossertová a Holčáková na osmě a braly třetí zlato.
Dorostenci brali celkem 3x bronzové medaile. Bronz s pověsili na krk Číhal, Rygel, Mlynář a Kukač ze čtyřky „bez“, Stolín, Sklenář, Bubniak a Paták na párovce a Číhal, Sklenář, Bubniak, Mlynář, Štěpánek, Rygel, Stolín, Paták, korm. Husička na osmě.
Juniorky Slepičková J. a Brokešová startovaly na čtyřce „bez“ a dojely si pro bronz, na párovce a osmě ve společenství dojely na 6. místě.
Neuvěřitelnou smůlu měli naši junioři, když v závodě čtyřek „bez“ i osem dojeli velmi těsným rozdílem na druhých místech. Startovali Řezáč, Snášel, Grivalský, Čížek a na osmě s Hoskovcem, Kolomazníkem a závodníky z Otrokovic.