MČR družstev a Finále ČP 2012

se uskutečnilo o víkendu 29.-30.9.2012 a navázalo tak na páteční sprinty. Do bojů o cenné body a co nejlepší umístění již zasáhlo také žactvo a všem našim závodníkům společně se opravdu dařilo.

V nejmladších kategoriích bodovaly mladší žačky Anna Hlaváčová s Adélou Zdráhalovou vítězstvím  na dvojskifu, společně s Valentýnou Kolářovou, Veronikou Chrbjátovou a kormidelnicí Martinou Bednářovou pak přidaly pěkné druhé místo na párovce. Dařilo se také jejich starším kolegyním, které zvítězily jak na čtyřce nepárové ve složení Petra Láhnerová, Michaela Kidová, Dita Ponikelská, Jana Piechulová a kormidelnice Martina Bednářová, tak na čtyřce párové, kde Petru vystřídala Adéla Truhlářová. Adéla startovala také na skifu, kde obsadila stříbrnou příčku. Starší i mladší žačky pod vedením trenérů Zuzany Vodičkové, Petry Vraštilové a Tomáše Vodáka uhájily shodně v konečném hodnocení Českého poháru 2012 druhou příčku.

Třetí olomoucké vítězství přidali žáci starší František Hrubý, Vojtěch Janalík, Jiří Vaněk, Eduard Bezděk a kormidelník Ondřej Kuzník na čtyřce nepárové. Na čtyřce párové, kde startoval místo Edy Petr Kuchař dojeli chlapci na šestém místě. Žáci mladší především získávali cenné zkušenosti a na finále čtveřice Michal Piškula, Dominik Šincl, Adam Zdráhal a David Mecka zatím nestačila. O obě kategorie žáků se starají Blanka Vařeková s Martinou Herzánovou a pod jejich vedením obsadila starší kategorie v ČP konečnou třetí příčku.

Na třetím místě v celkovém hodnocení ČP 2012 se umístily také dorostenky. K tomuto umístění přispěly v Račicích Tereza Dohnalová s Kateřinou Prchalovou druhým místem na dvojce, spolu s Helenou Fukalovou a Lucií Čermákovou také třetím místem na čtyřce a stejným výkonem doplněné ještě o Nikolu Raušovou, Kristýnu Spurnou, Kateřinu Hlaváčovou, Gabrielu Valentovou a kormidelnici Kateřinu Domesovou na čistě olomoucké osmě. Bodově přispěly ještě i Kristýna s Nikolou šestým místem na dvojskifu.

Dorostenci Michal Kluka a Jakub Kuchař brali stříbro na dvojce, na osmě byli s Petrem Kvapilem a závodníky ČVK Brno čtvrtí.

Juniorka Petra Grohmannová se představila ve společenství na párovce a na osmě a na obou disciplínách ji shodně náleželo třetí místo.

Mezi dospělými bodovaly ženy Vendula Večeřová a Pavlína Žižková druhým místem na dvojce a stejně tak druhým místem ve společenství na osmě. Třetí místo přidaly ještě spolu s Blankou Vařekovou a Zuzanou Fárkovou na čtyřce.

V konečném hodnocení Českého poháru 2012 obsadil náš klub v konkurenci 36 oddílů celkovou 4. příčku a jedná se o nejlepší umístění za několik posledních let. Za zmínku stojí, že jsme předstihli i takové pražské kluby, jako je Bohemians a Blesk!

Kompletní výsledky MČR družstev i celkové pořadí v Českém poháru ZDE.