Kontrolní závody reprezentačních družstev

probíhaly od 20. - 22. 4. 2018 v Račicích. Testovaní závodníci se přijeli poprat o reprezentační dres ve kategorich dorostu, juniorů a seniorů.

Závodníci z řad dorostu bojovali o účast v reprezentačním týmu pro závody CEFTA, které se v letošním roce konají v polské Poznani.
Dvojka dorostenců Michal Grivalský a Petr Čížek ztratila možnost účasti ve finále až v posledních metrech opravné jízdy, což  byla velká škoda. Výhrou ve finále B si nakonec připsali celkové 7. místo.
Skifař Filip Snášel prošel z rozjížďky přímo do semifinále a odtud do finále A. Velmi kvalitním a soustředěným výkonem si dojel pro celkové 3. místo. V Poznani bude reprezentovat na skifu.

Kategorii dorostenek reprezentovaly tři skifařky, jelikož v letošním roce nemohly dorostenky startovat v nepárové disciplíně.
Karolína Brázdová vybojovala 2. místo ve finále C, celkově tedy skončila 14., Lucie Truhlářová a Sára Ševčíková se probojovaly do finále B, Sára v něm zvítězila a skončila celkově 7., Lucka na 9. místě. Sára s Luckou budou v Poznani členkami čtyřky bez kormidelnice.

Junioři a juniorky mají v letošním roce nová pravidla. Aby se mohli zúčastnit kontrolních závodů na vodě, musí před tím splnit limit na trenažéru. Jediná pozvaná juniorka Emma Benýšková startovala na skifu a přes nepovedenou opravku se dostala do finále C, v němž dojela na 2. místě, celkově tedy 14. To jí zajistilo účast na mezinárodní regatě v Mnichově a možnost nominace na MEJ.