5 medailí přivážíme z Hořína

kde se v sobotu 4.4.2015 konalo XVI. MČR na dlouhých tratích. Naše mini výprava byla velmi úspěšná, naši závodníci si na stupně vítězů přišli pro zlato, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

Velmi se dařilo dorostenkám a tak si každá závodnice mohla pověsit na krk medaili. Anna Hlaváčová s Veronikou Chrbjátovou šly do závodu nebojácně a zaslouženě získaly titul mistryň republiky. Bohužel jejich klubové kolegyně Barbora Prchalová a Martina Bednářová nebyly v optimální formě, trápily se celý závod, ale i tak si s přehledem vyjely bronz. Výborný výkon podala skifařka Adéla Truhlářová, která za sebou nechala 30 soupeřek a právem jí patří stříbrná medaile.

Velmi vyrovnaný závod s nejlepšími juniorskými skifaři svedl Eda Bezděk. V průběhu trati stále zvyšoval tempo, za sebou nechal 40 soupeřů a sklonit se musel pouze před mistrem světa z loňského roku Mirkem Jechem. Zaslouženě mu patří stříbrná medaile.

Poslední, bronzovou medaili, přivezli dorostenci na dvojce "bez". Jiří Vaněk a Jakub Bartel se celou trať drželi na medailové pozici a na třetím místě projeli cílem. Luboš Opluštil a František Hrubý obsadili ve stejném závodě 7. místo.

Závod se nepodařil dvojce "bez" juniorů Dominiku Hudkovi a Antonínu Kučerovi. Dojeli na předposledním, 12. místě.

Skifařky juniorky jely do Hořína spíše na zkušenou. Kateřina Čermáková po opatrném začátku nabrala tempo a dojela v polovině startovního pole, obsadila celkové 19. místo. Kateřina Chmelová skončila na 30. místě. Dvojka juniorek Kateřina Domesová a Petra Láhnerová obsadila ve svém závodě 6. příčku.

Na dvojce "bez" mužů startovali Michal Kluka a Jakub Gefing. V těžkém závodě nabitém silnými soupeři dojeli na 11. místě.

Mistrovství republiky na dlouhých tratích bylo zároveň i nominačním závodem na kontrolky reprezentačních družstev, které se konají za 2 týdny v Račicích.