39. ročník Brněnské mezinárodní regaty juniorů se konal 22.-23.5.2010

Za větrného počasí si poměřili síly mladí veslaři z České republiky, Maďarska, Slovinska, Rumunska, Rakouska, Německa, Polska a Slovenska.

Nejpočetnější a nejsilnější skupinou byl národní tým Rumunska, který přijel v počtu asi 80 veslařů. Ještě Polsko a Maďarsko přijeli s reprezentačním družstvem, ostatní zahraniční posádky byly oddílové.

Jako první se představili naši dorostenci. Dvojka „bez“ Kopřiva se Zaoralem nestačili na svoje soupeře a obsadili v rozjížďce 6. místo. Dvojskif Vodák- Kummer dojel ve své rozjížďce pátý. Tyto posádky v neděli již nestartovaly. O poznání lépe se chlapcům dařilo na noncoxu. V sobotu postoupili ze 2. místa do finále A, kde v neděli obsadili 5. místo.
Dorostenky Smejkalová a Grohmannová zahájily na dvojce „bez“ a závod se jim nezdařil, ve své rozjížďce obsadily páté místo. Mnohem lépe zajely v neděli, vyhrály suverénně finále B. Na noncoxu společně s děvčaty z LS Brno dojely v sobotu na 2. místě, v neděli skončily čtvrté.
Junioři Jan Smejkal s Vojtou Schlimbachem absolvovali 2 disciplíny. Na noncoxu společně s kolegy ze Slavie Praha postoupili v sobotu ze 2. místa v rozjížďce do finále A. V neděli po velmi dramatickém boji uhájil druhou příčku 2 sekundy za reprezentanty Rumunska a 1sekundu  před lodí ČVK Praha. Na osmě se v sobotu poměrně lehce z první pozice kvalifikovali do finále. V neděli obsadili 3. místo, když nestačili na lodě Rumunska a ČVK Praha.

Pro juniory byla tato regata poslední mezinárodní prověrkou, nyní je čeká série domácích závodů a koncem června kvalifikační závod v Račicích, kde se rozhodne o nominaci na mistrovství světa juniorů.