14 medailí z MČR žactva a dorostu

6 titulů mistrů ČR, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí a velmi mnoho cenných finálových umístění získali mladí olomoučtí závodníci o posledním červnovém víkendu v Račicích.

Mladší žactvo jelo do Račic na zkušenou, ale rozhodně se v obrovské konkurenci neztratilo. Mladší žáci vybojovali na čtyřce párové vítězství ve finále B. V konkurenci 27 lodí je to pro tyto začínající veslaře obrovský úspěch.
Mladší žačky vybojovaly na čtyřce párové bronz. Jen velmi těsně jim unikla medaile na dvojskifu a i skify bodovaly ve finále B.

Starší žáci na párové čtyřce postoupili do finále B, v tomto závodě jelo 37 lodí! Výborný výkon předvedli na čtyřce nepárové. Tentokrát při nich ale nestálo sportovní štěstí a unikla jim medaile o 0,31s a dojeli na 4. místě.
Starší žačky přiváží do Olomouce stříbro ze čtyřky párové, kde o výsledku rozhodoval fotofinish. Na čtyřce nepárové braly bronz.

Dorostenci se postarali o 5 medailí, 4 zlaté a 1 bronz. 3 zlaté medaile zařídil Eda Bezděk, který zvítězil ve skifu a ve společenstvích na čtyřce párové i nepárové. Další zlatou přidali olomoučáci na čtyřce nepárové a bronz na čtyřce párové.
Dorostenky získaly 6 medailí, dvě zlaté na čtyřce bez a na osmě, stříbro na skifu a dvojskifu a bronz na dvojce a párovce.

Velký dík patří všem trenérům žactva a dorostu, kteří po celý rok posádky připravovali. Jsou to Pavel Chorý, Peter Cvoliga, Martin Brázda, Michal Diviš, Blanka Vařeková, Kateřina Hlaváčová, Jan Smejkal, Vladimír Slavík a Daniela Hlaváčová.

V prvním červencovém víkendu vystřídají mladší kolegy v Račicích junioři a senioři. I zde máme dost želízek v ohni.