13. MČR na dlouhé dráze Hořín 2012

Úspěšné první závody nové sezóny mají za sebou naši veslaři, kteří startovali na mistrovství republiky, konaném v sobotu 14.4.2012 na laterálním kanále mezi Vraňany a Hořínem.

Na šestikilometrové trati vybojovali naši závodníci celkem tři cenné kovy a obhájili tak medailovou bilanci z loňského roku. V silné konkurenci se však neztratily ani další posádky.

Nejpočetnější olomouckou skupinou byly dorostenky, které na start postavily tři dvojky bez kormidelnice. Nejrychlejší posádkou byla Kateřina Prchalová s Terezou Dohnalovou, které nestačily pouze na loď Smíchova a za předvedený výkon si zasloužily stříbrnou medaili. Na stupně vítězů se probojovala i Helena Fukalová s Nikolou Raušovou, které projely cílem se třetím nejrychlejším časem, za který jim právem náleží medaile bronzové. Jen o příčku níž, na nepopulární, ale přesto cenné, čtvrté příčce, se umístily Lucie Čermáková s Kristýnou Spurnou.

Velmi pěkný výkon předvedli také dorostenci Michal Kluka s Jakubem Kuchařem na dvojce bez kormidelníka. V konkurenci 18 posádek jim náleželo konečné šesté místo.

Jak děvčata pod vedení trenérů Daniely Hlaváčové a Vladimíra Slavíka, tak chlapci vedení Lubomírem Zapletalem a Jakubem Gefingem si svými předvedenými výsledky vysloužili nejen první body do Českého poháru, ale také možnost startu na Kontrolních závodech reprezentačních výběrů.

Jedinou zástupkyni jsme měli v kategorii juniorek. Tentokrát na skifu si dlouhou trať projela Petra Grohmannová, která v konkurenci velmi zkušených skifařek obsadila konečnou 14. příčku.

Olomouckou sbírku medailí uzavřely na dvojce bez kormidelnice ženy Vendula Večeřová s Pavlínou Žižkovou, když o jednu příčku vylepšily svůj loňský výkon a domů si odvezly stříbro.