Z Račic přivážíme 10 medailí

2 zlaté, 4 stříbrné a 4 bronzové medaile přibyly do naší sbírky z Mistrovství ČR juniorů, seniorů B a seniorů, které se konalo 25. - 26.6.2016 v Račicích.

O dva mistrovské tituly se postaral junior Eda Bezděk, který podtrhl svoji suverenitu na skifu juniorů. Následně se pak představil v juniorské reprezentační posádce čtyřky párové, ve které spolu s kolegy Zavadilem, Fleissnerem a Cincibuchem startovali ve starší kategorii mužů. Vítězství mezi seniory do 23 let a zároveň stříbro mezi posádkami bez rozdílu věku je pro tuto sestavu příslibem na nastávající juniorský evropský šampionát. 

Na juniorské mistrovství Evropy mají namířeno také děvčata, která usedla do reprezentační posádky osmiveslice. Michaela Kidová a Adéla Truhlářová se taktéž postavily na start ve starší kategorii žen bez rozdílu věku a jen o nepatrný kousek, který ztratily v závěru, jim připadla konečná stříbrná pozice. Stejného umístění se dočkaly také v klubové posádce mezi juniorkami, kde startovaly společně s Veronikou Chrbjátovou, Annou Hlaváčovou, Emmou Benýškovou, Adélou Zdráhalovou a kormidelnicí Kateřinou Domesovou. Reprezentační start bohužel nevyšel Martině Bednářové, která byla se svojí posádkou čtyřky bez kormidelnice stříbrná a na dvojce bez kormidelnice juniorek přidala bronz.

Další bronzové medaile braly Chrbjátová, Hlaváčová, Benýšková a Zdráhalová mezi juniorkami na čtyřce nepárové a tato disciplína byla nakonec bronzová i pro juniory Františka Hrubého, Filipa Rukriegela, Lubomíra Opluštila a Antonína Kučeru nebo ženy Pavlínu Žižkovou, Vendulu Večeřovou a Nikol Raušovou. 

Do celkového bodováni Českého poháru 2016 pak přispěli junioři a ženy ziskem čtvrtých míst na osmě a juniorky Kateřina Chmelová a Michaela Kodrlová desátou příčkou na dvojskifu. 

Přehled výsledků:

1, místo:
1x jři - Eduard Bezděk
4x- mU23 - Eduard Bezděk + spol. Jan Zavadil, Jan Fleissner, Jan Cincibuch  (reprezentační posádka pro MEJ)

2. místo:
4- jky - Martina Bednářová + spol. 
4x- m - Eduard Bezděk + spol. Jan Zavadil, Jan Fleissner, Jan Cincibuch  (reprezentační posádka pro MEJ)
8+ ž - Michaela Kidová, Adéla Truhlářová + spol. (reprezentační posádka pro MEJ)
8+ jky - Michael Kidová, Adéla Truhářová, Anna Hlaváčová, Emma Benýšková, Adéla Zdráhalová, Veronika Chrbjátová, korm. Kateřina Domesová

3. místo:
2- jky - Martina Bednářová, Linda Skálová (VK Blesk)
4- jky - Veronika Chrbjátová, Anna Hlaváčová, Emma Benýšková, Adéla Zdráhalová
4- jři - František Hrubý, Filip Rukriegel, Lubomír Opluštil, Antonín Kučera
4- ž - Pavlína Žižková, Vendula Večeřová, Nikol Raušová, Nikol Richterová (VK Smíchov)

4. misto:
8+ jři - Antonín Kučera, Filip Rukriegel, Lubomír Opluštil, František Hrubý, korm. Kateřina Domesvá + spol. 
8+ ž - Pavlína Žižková, Vendula Večeřová, Nikol Raušová, korm. Kateřina Domesová + spol. 

10. místo:
2x jky - Kateřina Chmelová, Michaela Kodrlová

Fotogalerie ZDE

Z Račic přivážíme 10 medailí | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz