XXI. MČR v jízdě na veslařském trenažéru Ústí nad Labem 2014

se konalo v neděli 16.2.2014 v ústecké hale Sluneta a do Olomouce naši závodníci přiváží pět medailí.

Na sever Čech odcestovala poměrně silná skupina našich závodníků, kteří prošli nominačním sítem jednotlivých kol Českého poháru.

Velmi se dařilo dorostenkám, které olomoucké medailové konto otevřely. Nejrychlejší byla z našich děvčat Michaela Kidová, které patří za předvedený výkon  7:31,7 min. stříbrná medaile. Hned o příčku dál, na bronzové pozici, se umístila Petra Láhnerová (7:37,4 min.), následovaná čtvrtou Adélou Truhlářovou (7:39,7 min.).

Mezi dorostenci se bohužel tentokrát nezadařilo Eduardovi Bezděkovi, který patřil mezi favority, ale s časem 6:46,8 min. obsadil nakonec až 10. místo. Jeho kolega František Hrubý udržel čas pod hranicí sedmi minut na 6:59,6 min., za což mu náleží v silné konkurenci 28. místo.

Velice pěkný výkon předvedla mezi juniorkami Lucie Čermáková, která vylepšila své osobní maximum na 7:44,5 min. a umístila se na deváté příčce. Tereza Dohnalová (7:56,5 min.) byla třináctá a Kristýna Spurná (8:18,4 min.) na 17. příčce.

Neztratil se ani jediný olomoucký zástupce v kategorii juniorů Michal Kluka, který také vylepšil o pár desetin svůj nejlepší čas a za výkon 6:25,7 min. mu patří osmé místo. V této kategorii byl ještě 12. Jakub Kuchař, který v současné době závodí v barvách pražské Dukly.

Mezi dospělými závodníky se představila v kategorii žen lehkých vah Petra Grohmannová, které se tentokrát bohužel příliš nedařilo a v konečném pořadí jí náleží 13. místo, mezi seniorkami B se pak posunula na sedmou příčku. Závod žen bez rozdílu vah ovládla Pavlína Žižková a mistrovský titul si připsala za dosažený čas 6:52,4 min.

Další medaili přidala Vendula Večeřová za třetí místo v kategorii žen Masters 40-49 let. Mistrovským titulem a zlatou medailí pak uzavřel olomouckou sbírku Jiří Urban, který startoval mezi muži Masters 70 - 79 let.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

Výsledky olomouckých závodníků:

dorostenky
Michaela Kidová - 2. místo
Petra Láhnerová - 3. místo
Adéla Truhlářová - 4. místo

dorostenci
Eduard Bezděk - 10. místo
František Hrubý - 28. místo

juniorky
Lucie Čermáková - 9. místo
Tereza Dohnalová - 13. místo
Kristýna Spurná - 17. místo

junioři
Michal Kluka - 8. místo

ženy LV
Petra Grohmannová - 13. místo (sen B - 7. místo)

ženy
Pavlína Žižková - 1. místo

ženy masters 40 - 49 let
Vendula Večeřová - 3. místo

muži masters 70 - 79 let
Jiří Urban - 1. místo

 

Fotogalerie ZDE

XXI. MČR v jízdě na veslařském trenažéru Ústí nad Labem 2014 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2020 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz