XIII. Mezinárodní mistrovství Slovenska v halovém veslování 2012

se konalo v sobotu 4. 3. 2012 již tradičně v Banské Bystrici. Ani letos nechyběla úspěšná výprava našich veslařů, kteří si ze Slovenska odvezli celkem deset medailí!

Celý program zahájila jízda mladších žaček, které se představily na trati 500 metrů. Této kategorii dominovala Adéla Zdráhalová, která svým vítězstvím v čase 2:03,2 min. zahájila sbírku olomouckých medailí. Druhou medaili přidala Anna Hlaváčová, která byla s časem 2:06,6 min. ve stejném závodě stříbrná. V kategorii mladších žáků byl nejrychlejší Adam Zdráhal, který si zlatou medaili vysloužil časem 1:56,3 min.

Starší žactvo startovalo na trati 1000 metrů a ve sbírání cenných kovů pokračovala děvčata. Adéla Truhlářová se umístila s časem 3:47,2 min. na stříbrné příčce a jen o stupínek níž, na bronzové pozici stanula Petra Láhnerová (3:51,1 min.). Mezi chlapci se představili František Hrubý, který zajel čas 3:40,6 min. a Jiří Vaněk s časem 3:51,7 min. a v mezinárodní konkurenci si připsali čtvrté a sedmé místo.  

Jednu zástupkyni jsme měli i mezi dorostenkami a rozhodně se také neztratila. Na start se postavila Tereza Dohnalová, cílem projela v čase 8:00,9 min. a na krk si za předvedený výkon na klasické, dvoukilometrové trati, pověsila bronz.

V hlavní kategorii žen popáté v řadě zvítězila Pavlína Žižková, která kromě zlaté medaile obdržela také pamětní pohár za tuto sérii vítězství. Stříbrnou medaili získala ve stejné jízdě Vendula Večeřová, která jak svoji soukromou, tak olomouckou sbírku medailí rozšířila ještě o zlato za vítězství v kategorii žen veteránek 30-39 let. O desátou medaili, zlatou, se pak postarala Blanka Vařeková, která zvítězila mezi veteránkami 40-49 let.

Fotogalerie.

XIII. Mezinárodní mistrovství Slovenska v halovém veslování 2012 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz