Uherské Hradiště 10. - 11.5.2008

O víkendu 10. – 11. května 2008 se naši závodníci představili na Memoriálu MUDr. Urbáška v Uherském Hradišti.

Své první závodní zkušenosti zde sbírali žáci mladší. Eda Sklenář byl na skifu čtvrtý, spolu s L. Smetanou pak na dvojskifu obsadili místo třetí. V děleném závodě skifů žaček mladších dojela Tereza Dohnalová druhá, její kolegyně Helena Fukalová třetí. Na dvojskifech pak k sobě Helena přibrala Elišku Spáčilovou a společně si do cíle přijely pro druhé místo, o příčku za nimi na třetím místě skončily Tereza s Markétou Tesařovou. Svoji premiéru měla čtyřka párová žaček mladších. Ve složení Kateřina Prchalová, Kateřina Hlaváčová, Helena Fukalová, Tereza Dohnalová a na kormidle Petra Grecmanová si děvčata po menších nepříjemnostech po startu vybojovala pěkné druhé místo.

V kategorii žaček starších závodily na dvojskifu Petra Grohmannová s Annou Smejkalovou a ve své jízdě se umístily na třetí příčce. Lépe se vedlo Petře v kombinované posádce s VK Přerov na čtyřce párové s kormidelníkem, kde zvítězila. Starší žáci absolvovali dělený závod na dvojskifech. Tomáš Vodák s Jiřím Veselým byli ve své jízdě druzí, Martin Kummer s Adamem Luběníkem třetí. Tato čtveřice spolu s kormidelníkem M. Mlčochem se postavila také na start čtyřek párových, avšak v tomto závodě byla nakonec diskvalifikována. Tento neúspěch si Martin Kummer a Tomáš Vodák vynahradili vítězstvím v děleném závodě skifů. V kategorii staršího žactva se jely také mixované posádky. Naši zástupci se představili v závodě na 500 metrů na dvojskifu. Anička Smejkalová s Tomášem Vodákem zde vybojovali druhé místo.

Další první místo pro naše barvy přidali dorostenci na dvojce „bez“ Honza Smejkal a Ondřej Svoboda. Za nimi na druhém místě byli Jiří Zlámal s Petrem Valčíkem. Do čtyřky pak přibrali ještě kormidelníka a společně pak projeli cílem druzí.

Nakonec nelze opomenout první místo dvojky mužů. Jakub Weigel a Vít Komárek, nejstarší a možná nejzkušenější závodníci olomoucké výpravy, si dokázali úspěšně a bez výraznějších potíží poradit s dalšími dvěma posádkami v daném závodě.

Uherské Hradiště 10. - 11.5.2008 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz