Testování SCM a VSCM

proběhlo v Praze o minulém víkendu. Z Olomouce se testu zúčastnili Honza Řezáč a Sára Ševčíková. Přinášíme příspěvek pana Martina Brázdy, trenéra dorostenců.

Víkend 23-24.11.2019 byl vyhrazen pro testování členů SCM a tzv. vstupních testů pro SCM. Test se skládal ze sobotního závodu na trenažérech na 6000m a nedělního na vodě na 5500m. Za Olomouc se účastnil dorostenec Jan Řezáč. A Jak se s tím vším Honza popasoval? Jízda na 6000m je velmi, velmi těžký a napínavý závod. Vidíte každé polevení, vidíte soupeře, jejich časy, aktuální stav. Honza se kousnul a byl z toho osobní rekord 21:56 – skvělé! V celkovém umístění trenažéru to stačilo na 7 místo. Nastoupila regenerace a nabírání sil na druhý den – závod 5500m na Vltavě. Tuto trať nemáme tolik najetou, navíc jsme toho v našich podmínkách moc nenajezdili, a proto jsme ještě krátce potrénovali, resp. trať si prohlédli. Počasí docela přálo, a až na několik osamocených malých motorových člunů byla trať nezvlněná se stejnými podmínkami pro všechny účastníky. Na mezičase v polovině závodu se všechny lodě ze špičky držely v rozmezí 10 vteřin, včetně Honzy. Rozhodlo v druhé části. Výsledné časy byly těsné a my jsme obsadili opět 7 místo. Celkově? Rovněž sedmé. Na postup do SCM to bohužel tentokrát nestačilo (postoupili jen první dva), nicméně Honzovi patří dík za perfektní výkony, přístup a zanechání velmi dobré „olomoucké stopy“.

Pro úplnost nutno dodat, že Sára Ševčíková závodila v kategorii juniorek 2002, vedla si skvěle, v celkovém součtu zvítězila a stala se členkou SCM. Škoda, že se přestěhovala a že bude přestupovat do VK Hodonín.

Testování SCM a VSCM | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz