Primátorky 2010

O víkendu 5.-6.6.2010 se naši závodníci zúčastnili 97. Primátorek v Praze. Boj o Zlaté veslo úspěšně svedli junioři, muži si připsali vítězství v závodě o Cenu radního, zlatí byli veteráni i veteránky

Všichni olomoučtí veslaři se představili v hlavních finálových jízdách.

Nedělní ráno zahájily závody veteránů. Pavlína Žižková s Blankou Vařekovou na osmě ve společenství moravských oddílů zcela ovládly svoji jízdu a cílem projely na prvním místě. Veteráni Luboš Zapletal, Miroslav Herzán, Radek Vyhnálek, Zdeněk John, Martin John, Pavel Skula, Zdeněk Baleka, Edvard Kožušník a kormidelník František Lorenc nejen vyhráli svoji kategorii, ale nechali za sebou i některé v průměru mladší posádky.

Dorostenky Petra Grohmannová a Anna Smejkalová závodily na osmě ve společenství s Brnem a Otrokovicemi. Letos jely pod vyšehradskou skálou poprvé a bylo z toho velmi těsné třetí místo. Dorostenci Jakub Kopřiva, Štěpán Zaoral, Martin Kummer, Michal Koutný a kormidelník Petr Kvapil usedli do lodi se závodníky z Brna, Břeclavi a Přerova, společně si pak dojeli pro páté místo.

Skvěle rozjetou sezónu mají letos junioři Jan Smejkal a Vojtěch Schlimbach. V Praze zasedli do posádky společně se svými kolegy z pražské Slávie a VK Smíchov a již v sobotní rozjížďce předvedli své kvality. Ve finále si pak bezpečně dojeli pro první místo a cenu ze závodu o Zlaté veslo. Věříme, že se tito naši závodníci představí na letošním MS juniorů, které se bude konat v Račicích.

Málem rovnou z letiště šla po návratu z USA do závodu Jana Vyhnánková, která společně s Pavlínou Žižkovou a pardubickými závodnicemi obsadila konečné čtvrté místo na osmě žen.

Úspěšně se do hlavního závodu osem mužů probojovali Karel Běhal a Vít Slavík na osmě, složené ze závodníků U23. Ve velmi zajímavém a dramatickém souboji se staršími a zkušenějšími soupeři jim patřilo konečné třetí místo. Jednalo se však o první amatérskou posádku v cíli za profesionálními veslaři Dukly Praha a tudíž si připsali výhru v závodě o Cenu radního města Prahy.

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie.

Primátorky 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz