Olomoučtí veslaři zářili na Primátorkách i CEFTĚ

Letošní 109. ročník pražských Primátorek se jel na Vltavě 4. – 5. 6. 2022. Žádný jiný veslařský klub nezískal hned 3 vítězství v hlavních kategoriích! Veslařský klub Olomouc ano.

Jako první se na vítězné molo postavili starší žáci. Šana, Zavadil, Vlček, Ptáček, Doubrava, Pavlita, Kyjevský, Skopal s kormidelnicí Grossertovou nedali soupeřům šanci a proťali cílovou pásku jako první s náskokem poloviny lodě.
Další vítězství následovalo vzápětí. Dorostenky potvrdily svoji roli favoritek. Slepičková E., Uličná, Mrkvová, Holčáková s kormidelníkem Lorencem a děvčaty z Pardubic klidnou jízdou s velkým náskokem dovedly svoji loď vítězně do cíle.
Třetí triumf patřil juniorkám, které mají společný závod se ženami. Slepičková J., Hockaday, Langerová, Grossertová, Hrubá opět s kormidelníkem Lorencem ve společenství s Uherským Hradištěm se staly nejlepší juniorskou posádkou a po zásluze přebíraly cenu pro vítěze.

Aby byl výčet úspěchů kompletní, nutno dodat, že starší žákyně Paroulková, Bubniaková, Kukačová, Urbánková i dorostenci Šolle, Kukač, Sklenář, Bubniak zajeli výborný závod a dojeli těsně na druhých místech. Junioři Řezáč, Hoskovec, Paták, Číhal, Štěpánek, Stolín s korm. Lorencem v mrtvicovém závodě obsadili 3. místo. Ve 2 vteřinách se umístily hned 3 lodě.

V sobotu odjeli svůj závod i veteránské kategorie. Osma kategorie „F“ Zapletal, Polášek, Vyhnálek, Nevřala, Hlavica, Revay, Řoutil, Kožušník s korm. Lorencem bezpečně projela cílem na 1. místě. Blanka Vařeková zasedla do společné osmy žen kat. D a brala medaili za vítězství. Kormidelník František Lorenc se stal nejúspěšnějším závodníkem celých Primátorek a pověsil si na krk celkem 3 medaile.

V pátek před Primátorkami se jela v polské Kruszwici Cefta – The Olympic Hopes Regatta. V reprezentačním dresu závodily Eva Slepičková, Lucie Mrkvová a Michaela Uličná. Spolu s pardubickou závodnicí přesvědčivě zvítězily na čtyřce dorostenek.

Fotogalerie ZDE

Olomoučtí veslaři zářili na Primátorkách i CEFTĚ | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz