Olomoucký 1/2maraton 2012

V sobotu 23.6.2012 se naším městem prohnal již třetí ročník Olomouckého 1/2maratonu a ani letos jak na startu, tak v řadách dobrovolníků nechyběli naši současní i bývalí veslaři.

Řady dobrovolníků, nezbytných pro zdárný průběh každé velké akce, letos posílily i naše dorostenky Nikola Raušová, Katka Prchalová, Kristýna Spurná, Katka Domesová, Katka Hlaváčová, Tereza Dohnalová a Gabriela Valentová spolu s Petrou Grohmannovou a Vendulou Večeřovou. Děvčata společně pod vedením Daniely Hlaváčové spravovala úsek na Náměstní Hrdinů a byla tak téměř v centru veškerého dění.

Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet 3700 účastníků na tratích 3,5 km (Rodinný běh), 10 km a 21,0975 km. Tradičními účastníky jsou František Lorenc, který ve své kategorii M40 obsadil na desetikilometrové trati pěknou čtvrtou příčku (0:44,09 hod.) a Martin John, jenž úspěšně zvládl celý půlmaraton v čase 1:38,14 hod. a v cíli mu tak náležela 29. příčka v kategorii M40. Poprvé se závodu aktivně zúčastnila i Blanka Vařeková, která zvládla 10 km ve velmi pěkném čase 0:57,56 hod. a v kategorii W40 jí připadlo deváté místo.

Že běh patří k oblíbeným sportovním aktivitám řady bývalých olomouckých veslařů svědčí skutečnost, že jsme mezi startujícími mohli vidět například Honzu Homolku, Honzu Teteru, Karla Kollarčíka, Jitku Hradilovou... či Martina Vlčka a Martina Poláška s dětmi.

Známé tváře jsme mohli vidět také v řadách diváků a fanoušků.

Fotogalerie.

Fotky Petra Prchala ZDE.

Olomoucký 1/2maraton 2012 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2020 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz