Mistrovství Slovenska 2011

V sobotu 26.2.2011 se naši závodníci z řad žactva až dospělých zúčastnili Mistrovství Slovenska v jízdě na veslařském trenažéru, které se konalo v Banské Bystrici. Domů si přivezli deset medailí.

Sbírku úspěšně zahájily mladší žačky, které přispěly dvěma cennými kovy. Nejrychlejší v této kategorii byla Adéla Truhlářová, která zvítězila v čase 1:54,5 min. Na druhém místě projela v čase 2:11,6 min. cílem její kolegyně Adina Malá. Třetí olomoucká závodnice Martina Bednářová zvládla pětisetmetrovou trať za 2:23,9 min. a celkově se umístila na čtvrté příčce.

V kategorii mladších žáků přidal bronzovou medaili Jiří Vaněk. V souboji o medaile byl s časem 1:56,4 min. jen tři desetiny od stříbra. Pouhá jedna desetina dělila od medaile Františka Hrubého, který byl s časem 1:56,5 min. čtvrtý. Další náš závodník, Lukáš Kaleta, se umístil po závěrečném souboji na pátém místě.

Na kilometrové trati startovaly žačky starší. Nejrychlejší z olomouckých závodnic byla tentokrát Kristýna Spurná, které stačil čas 4:16,1 min. na devátou příčku. O příčku dál, na desátém místě, se umístila Jana Piechulová (4:18,6 min.), Dita Ponikelská byla dvanáctá (4:33,8 min.).

Daleko lépe se dařilo staršímu žákovi Jakubovi Kuchařovi, který ve své jízdě nenašel přemožitele a zvítězil s časem 3:32,5 min.

Další medaili, tentokrát stříbrnou, vybojovala Kateřina Prchalová v kategorii dorostenek. V mezinárodní konkurenci uhájila svoji pozici o jednu desetinu před závodnicí z Běloruska. Její konečný čas na klasické trati dva kilometry byl 7:53,7 min. Na pátém místě dojela Tereza Dohnalová (8:17,2 min.), šestá byla Lucie Čermáková (8:26,0 min.), Helena Fukalová (8:43,9 min.) byla celkově osmá.

Sedmá a devátá příčka patřila dorostencům. Rychlejší Michal Kluka zvládl trať v čase 7:24,1 min., Adam Portysch v čase 7:27,8 min.

Na medaili dosáhl také junior Jan Smejkal, jediný český zástupce v této kategorii. Čas 6:34,5 min. mu vynesl bronzovou pozici.

Dvě medailová umístění si připsaly ženy veteránky. V kategorii 30 - 39 let byla stříbrná Vendula Večeřová, mezi ženami 40 - 49 let zvítězila Blanka Vařeková.

Již počtvté v řadě na tomto šampionátu s přehledem zvítězila Pavlína Žižková v hlavní kategorii žen.

Na stupně vítězů se postavil také Jakub Gefing, který byl bronzový v hlavní kategorii mužů. 

Fotogalerie 1.

Fotogalerie 2.

 

Mistrovství Slovenska 2011 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz