MČR žactva a dorostu 27. - 29.6.2008

Vrchol sezóny v podobě Mistrovství České republiky 2008 má za sebou naše žactvo a dorost.

Své síly vzájemně poměřovali o uplynulém víkendu na umělém kanále v Račicích, ze kterého nakonec vylovili tři kovy nejcennější, dvě druhá místa a dvě finálová umístění mimo stupně nejvyšší.

Výborně se vedlo mladším žačkám, svěřenkyním trenérek Grecmanové a Vodičkové. Na čtyřce párové s kormidelníkem si vybojovaly svůj první mistrovský titul. Tereza Dohnalová do sbírky přidala ještě stříbrnou medaili na skifu. Stejná medailová umístění získali také dorostenci pod vedením trenérského tria Vodák st., Komárek, Weigel. Zlato a titul Mistra ČR si zasloužili na čtyřce nepárové s kormidelníkem, druhé místo si vyjel Vojtěch Schlimbach na dvojskifu ve společenství s Vondrákem z Přerova.

Svoji první zlatou medaili z vrcholné soutěže v račickém kanále vylovili Vodák ml. s Veselým, kteří společně s veslaři z SVK Břeclav startovali na čtyřce nepárové s kormidelníkem. Trenérsky se na tomto výsledku podíleli Slavík s Cvoligou.

Již za 14 dní se na umělé dráze v Račicích odehrají další boje o mistrovské tituly. Tentokrát se zde představí veslaři a veslařky z řad juniorů, dospělých a veteránů a své nemalé zastoupení tam bude mít také náš klub.

 

FINALISTÉ Z MČR:

1. místo: 4x+ žkym - Dohnalová, Prchalová, Fukalová, Hlaváčová, korm. Vraštilová

  4+dci - Schlimbach, Smejkal, Zlámal, Valčík, korm. Švec

  4+žcis - Vodák, Veselý + SVK Břeclav

2. místo: 1x žkym - Dohnalová

  2x dci - Schlimbach + Vondrák ( Přerov)

4. místo: 4x+žcis - Kummer, Veselý, Vodák, Luběník, korm. Mlčoch

5. místo: 1x žcis - Kummer

MČR žactva a dorostu 27. - 29.6.2008 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz