MČR žactva a dorostu 2010

Tři slunečné dny, 25.-27.6.2010, bojovali naši veslaři z řad žactva a dorostu na mistrovství republiky v Račicích. Z kanálu úspěšně vylovili celkem šest cenných kovů.

Bronzový hattrick za tři třetí místa získali žáci, dvě stříbrné medaile přidali dorostenci a sbírku uzavřely s jedním bronzem žačky. Za zmínku však stojí i řada dalších nejen finálových umístění.  Bohužel se projevila skutečnost, že vodní stav na řece Moravě letos příliš našim veslařům nepřál a zejména závodníci z řad žactva neměli možnost najezdit tolik potřebných kilometrů. Tím více oceňujeme, jak se všichni dokázali vyrovnat s velkou konkurencí celé republiky a získat nejen pěkná umístění, ale také velmi důležité zkušenosti, které mohou uplatnit příště.

Náročný závodní program zahájily páteční rozjížďky v disciplínách, kde bylo přihlášeno více jak 13 lodí. Z každé jízdy postupovaly nejrychlejší tři lodě do sobotního semifinále a z toho následně první dvě lodě do nedělního velkého finále A, třetí a čtvrtá loď do malého finále B.

Velmi úspěšní byli v boji o medaile naši nejmladší závodníci pod vedením trenérů Blanky Vařekové a Vladimíra Slavíka, kterým pomáhali asistenti Josef Tetera a Přemysl Pazdera. Příjemným překvapením byl zisk první bronzové medaile, o kterou se postarali na dvojskifu mladší žáci František Hrubý a Eduard Bezděk. Tito dva společně s Filipem Hlavicou, Viktorem Červinkou a kormidelnicí Katkou Antošovou přidali i další bronz, tentokár na čtyřce párové. Ve stejné disciplíně se prosadili Petr Kuchař, Lukáš Kaleta, Jakub Mazourek, Jiří Vaněk a korm. Monika Šimková na celkovou osmou příčku. Mladší žáci startovali také na skifech. Mezi jedenáctiletými měl k úspěchu našlápnuto Viktor Červinka, který však během semifinále nedobrovolně vyzkoušel, jaká je voda račického kanálu a cílem projel na motorovém člunu, čímž jeho účast v závodě skončila. O rok starší Jakub Mazourek vybojoval na skifu ve své kategorii 10. příčku. Třetí bronzovou medaili získali starší žáci na čtyřce nepárové. Na vítězné plato se k předání medailí dostavila posádka ve složení Adam Portysch, Michal Kluka, Jakub Kuchař, Eduard Sklenář a kormidelník Petr Kvapil. Na čtyřce párové starších žáků se do malého finále probojovali Eduard Sklenář, Radim Blažek, Jakub Kuchař, Pavel Vrba a kormidelnice Monika Šimková, celkově jim náleželo 12. místo. O něco méně se starším žákům dařilo na dvojskifu.

Neztratily se ani mladší a starší žačky se svými trenérkami Petrou Grecmanovou a Zuzanou Vodičkovou. Dvě čtvrtá místa si připsala Jana Piechulová. Nejprve na skifu, posléze se svými kolegyněmi Michalou Kidovou, Adélou Truhlářovou, Ditou Ponikelskou a na kormidle s Kateřinou Hlaváčovou na čtyřce párové. Žačky starší Kateřina Prchalová, Tereza Dohnalová, Helena Fukalová, Kateřina Hlaváčová a kormidelnice Kateřina Antošová rozšířily sbírku bronzových medailí ziskem třetí příčky na čtyřce nepárové. Téměř stejná sestava, avšak místo Hlaváčové s Lucií Čermákovou a kormidelnicí Šimkovou, byla pátá na čtyřce párové. Zde startovaly také Gabriela Valentová, Nikola Raušová, Kristýna Spurná, kormidelnice Hlaváčová, doplněné o závodnici z Přerova, děvčata měla ale smůlu a technická závada na kormidle jim nedovolila závod dokončit. Monika Šimková startovala i na skifu, kde se dokázala prosadit až na konečnou desátou příčku. Na dvojskifech se děvčatům nepodařilo projít dál přes rozjížďky.

Dorostenky Anna Smejkalová a Petra Grohmannová, kterým se věnuje trenérka Daniela Hlaváčová, prošly na dvojce přes rozjížďky a semifinále až k malému finále B, ale ze zdravotních důvodů nakonec do závodu nenastoupily. Na čtyřce párové společně s veslařkami z VK Přerov obsadily čtvrté místo.

Na závěr dorostenci, které v Olomouci trénuje Tomáš Vodák a Vít Komárek. Téměř nečekaná stříbrná medaile na čtyřce s kormidelníkem, kde startovali Martin Kummer, Štěpán Zaoral a kormidelník Petr Kvapil společně s LS Brno, byla doplněna ještě druhým stříbrem za osmu. Zde se k olomoucké trojici připojil ještě Michal Koutný a společenství s Brnem rozšířili SVK Břeclav a Slovácko. Tato medaile byla stříbrnou tečkou za celým mistrovským víkendovým programem.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

 

Olomoucké výsledky:

1x žkym (12 let) - celkem 19 lodí
Piechulová J. - 4. místo

4x žkym - celkem 9 lodí
Piechulová J., Kidová M., Truhlářová A., Ponikelská D., korm Hlaváčová K. - 4. místo

1x žcim (11 let) - celkem 14 lodí
Červinka V. - nedokončil semifinále

1x žcim (12 let) - celkem 26 lodí
Mazourek J. - 10. místo
Hlavica F. - rozjížďka

2x žcim - celkem 32 lodí
Bezděk E., Hrubý F. - 3. místo
Kuchař P., Kaleta L. - rozjížďka

4x žcim - celkem 18 lodí
Hrubý F., Hlavica F., Bezděk E., Červinka V., korm. Antošová K. - 3. místo
Kuchař P., Kaleta L., Mazourek J., Vaněk J., korm. Šimková M. - 8. místo

1x žkys (13 let) - celkem 16 lodí
Šimková M. - 10. místo

2x žkys - celkem 23 lodí
Spurná K., Raušová N. - nedokončily rozjížďku
Valentová G., Čermáková L. - rozjížďka

4x žkys - celkem 13 lodí
Prchalová K., Dohnalová T., Čermáková L., Fukalová H., korm. Šimková M. - 5. místo
Valentová G., Raušová N., Spurná K., korm. Hlaváčová K. + VK Přerov - technická závada

4+ žkys - celkem 5 lodí
Prchalová K., Dohnalová T., Fukalová H., Hlaváčová K., korm. Antošová K. - 3. místo

2x žcis - celkem 40 lodí
Portysch A., Kluka M. - semifinále
Vrba P., Blažek R. - rozjížďka

4x žcis - celkem 22 lodí
Sklenář E., Blažek R., Kuchař J., Vrba P., korm. Šimková M. - 12. místo

4+ žcis - celkem 9 lodí
Portysch A., Kluka M., Kuchař J., Sklenář E., korm. Kvapil P. - 3. místo

4x dky - celkem 6 lodí
Grohmannová P., Smejkalová A. + VK Přerov - 4. místo

2- dky - celkem 14 lodí
Grohmannová P., Smejkalová A. - odstoupily z finále B

4- dci - celkem 8 lodí
Zaoral Š., Kummer M. + spol LS Brno - 6. místo

4+ dci - celkem 6 lodí
Kummer M., Zaoral Š., korm. Kvapil P. + LS Brno - 2. místo

8+ dci - celkem 7 lodí
Zaoral Š., Kummer M., Koutný M., korm. Kvapil P. + LS Brno, SVK Břeclav, Slovácko - 2. místo

 

 

MČR žactva a dorostu 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz