MČR ve sprintu 2010

V neděli 26.9.2010, za zamračeného a deštivého počasí, bojovali v Račicích naši veslaři z řad dorostu, juniorů a dospělých o mistrovské tituly ve sprintu.

Letos jsme z kanálu vylovili celkem šest cenných kovů! Nejlépe se dařilo juniorům Janu Smejkalovi s Vojtěchem Schlimbachem, kteří svoji sbírku zahájili ziskem stříbrné medaile na dvojce bez kormidelníka a následně se stali Mistry ČR ve sprintu na osmě, do níž usedli ve společenství s veslaři pražského VK Slavia. Stejně tak ve společenství s VK Slavia starovali naši junioři i na čtyřce bez kormidelníka a v tomto závodě jim připadlo páté místo.

Velmi úspěšní byli také Vít Slavík a Karel Běhal na dvojce bez kormidelníka mužů. Soupeřům nedali žádnou šanci, za což si taktéž zasloužili mistrovský titul a zlaté medaile. Další olomoučtí muži Jakub Vrána, Michal Diviš, Jakub Gefing a Vít Komárek startovali na čtyřce bez kormidelníka, na které si připsali čtvrté místo. Všichni jmenovaní, doplnění o Aleše Michálka a Přemysla Pazderu, závodili společně na osmě mužů, na které vybojovali páté místo.

Ženy uzavřely olomouckou sbírku třemi medailemi. Bronzovou příčku obsadily Pavlína Žižková a Jana Vyhnánková jak na dvojce bez kormidelnice, tak společně s Blankou Vařekovou a Kamilou Hradílkovou na čtyřce bez kormidelnice. Všem čtyřem se dařilo i na osmě žen, na které společně s pardubickými závodnicemi uhájily stříbro.

Finálové umístění na čtvrtém místě si na dvojce připsaly dorostenky Anna Smejkalová s Petrou Grohmannovou, dorostenci Jakub Kopřiva s Martinem Kummerem byli na dvojce pátí.

Pobyt našich veslařů, stejně jako nepříznivé počasí, na račickém kanále tímto ještě nekončil... Další dva dny patřily MČR družstev a finálovému kolu Českého poháru, kdy se "do hry" zapojilo už i žactvo.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

MČR ve sprintu 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz