MČR seniorů B a masters Třeboň 2011

Příjemný letní víkend 16.-17.7.2011 strávili naši veteráni bojem o tituly mistrů republiky na rybníce Svět v Třeboni. A již tradičně byli nemálo úspěšní...

Z Jižních Čech si tentokrát početná skupina závodníků veteránských kategorií přivezla celkem 14 medailí a z toho 10 mistrovských titulů. V kategoriích seniorů B - závodníků do 23 let - letos bohužel náš klub zastoupení neměl.

Ženy zcela ovládly nepárové disciplíny jak ve svých jízdách, tak ve svých kategoriích. První společný mistrovský titul si připsaly Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou na dvojce bez kormidelnice v kategorii A. Společně s Blankou Vařekovou a Radanou Sochůrkovou nedaly soupeřkám šanci ani na čtyřce bez kormidelnice, kde startovaly v kategorii B a vítězný hattrick završila tato čtveřice, doplněná závodnicemi z Pardubic a Ústí, na osmě pod vedením kormidelníka Františka Lorence. Blanka Vařeková získala zlatou medaili také na dvojskifu MIX v kategorii D, kde předvedli suverénní jízdu společně s ostravským Jiřím Ertelem. Ve stejné disciplíně v kategorii B úspěšně projeli cílem také Pavlína Žižková společně s Pavlem Skulou, který na poslední chvíli zodpovědně nahradil chromého Akaie ml. z Břeclavi. Ve své kategorii náleželo této posádce páté místo.

V zisku medailí nezůstali pozadu ani muži. Mistrovské tituly si připsaly všechny čtyři posádky čtyřek bez kormidelníka. V kategorii A startovali Radim Hlavica a Marek Vraštil společně s brněnskými Šmardou a Doubkem, nepřekonatelný byl noncox Luboš Zapletal, Miroslav Herzán, Pavel Skula a Radek Vyhnálek v kategorii C, pozadu nezůstal ani Martin a Zdeněk Johnovi, Zdeněk Baleka a Edvard Kožušník v kategorii D, v neposlední řadě dovedl vítězně do cíle svoji posádku i Jan Drábek, který jel s Jiřím Urbanem, Vladimírem Zapletalem a Milanem Vyroubalem v kategorii G. Další zlato přidali Martin John, Miroslav Herzán, Zdeněk John, Radek Vyhnálek a kormidelnice Martina Herzánová na čtyřce "s" v kategorii C, stříbro v kategorii E brali Luboš Zapletal, Pavel Skula, Zdeněk Baleka, Edvard Kožušník a kormidelník František Lorenc. Poslední zlatou medaili z rybníka vylovili Zapletal L., Herzán, Vyhnálek, Skula, John M., John Z., Baleka, Kožušník a kormidelník Lorenc na osmě v kategorii C. Stříbro brala osma v kategorii A, kam společně se závodníky z ČVK Brno usedli Hlavica s Vraštilem, stejně jako v kategorii F posádka Řoutil, Drábek, Urban, Zapletal V., Vyroubal a kormidelnice Herzánová, doplnění závodníky z Ostravy. Stříbrnou medaili si za svůj výkon zasloužil také Ladislav Řoutil, který po letech opět usedl do dvojskifa se svým parťákem Jiřím Ertelem z Perunu Ostrava. Za zmínku stojí také výkon "olympioniků" Radima Hlavici a Marka Vraštila na dvojce bez kormidelníka, kde si v silné konkurenci vybojovali čtvrté místo.

Tyto závody ukončily první polovinu sezóny a společně se na start postavíme zase koncem srpna.

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie.

 

MČR seniorů B a masters Třeboň 2011 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz