MČR seniorů B a masters 2013 v Třeboni

První polovinu veslařské sezóny završili naši závodníci v kategoriích seniorů B a masters o víkendu 13. - 14. 7. 2013 v Třeboni, kde se opět velmi úspěšně zúčastnili Mistrovství ČR sen. B a veteránů.

Společně vybojovali 24 medailí, z toho 14 mistrovských titulů.

Mezi veslaři do 23 let velmi úspěšně startovali závodníci kategorií dorostu, kteří se nejprve kvalifikovali z dorosteneckého mistrovství mezi juniory a stejným postupovým klíčem pak až mezi seniory B. I v této věkové kategorii zůstal na čtyřce bez kormidelníka neporažený Jakub Kuchař, který tentorkát startoval ve společenství s VK Smíchov a s přehledem zvítězili. Na čtyřce párové přidal ještě bronz. Děvčata brala dvakrát stříbro, a to Michaela Kidová, Petra Láhnerová, Kristýna Spurná a Nikola Raušová na čtyřce bez kormidelnice, doplněné Ditou Ponikelskou a kormidelnicí Kateřinou Domesovou pak i na osmě.

Mezi veterány byla největší sběratelkou mistorvských medailí Vendula Večeřová, která si připsala celkem pět vítězství. Sbírku zahájila s Pavlínou Žižkovou na dvojce, dále pak ještě s Blankou Vařekovou a Barborou Vařekovou přidaly ženy zlao na čtyřce a nechyběl hattrick na osmě, kde olomoucké závodnice doplnil kormidelník František Lorenc a veslařky Hodonína, Uh. Hradiště a Smíchova. Další dva tituly získala Vendula v mixových disciplínách, na dvojskifu s pardubickým Karlem Nevřalou a na párovce s jeho oddílovými kolegy.

Dařilo se také mužům veteránům. Další tři vítězství přidali naši nejstarší závodníci, kteří startovali v kategoriích G a H, což jsou veslaři s úctyhodným věkovým průměrem posádky nad 70 let. Stálá sestava vítězné čtyřky s kormidelníkem byla Jan Drábek, Jiří Urban, Milan Vyroubal. Tito nedali stejně starým soupeřům šanci jendou společně s Vladimírem Zapletalem, podruhé s hodonínským Miroslavem Hatalou, na kormidle se střídali František Lorenc a Roman Mrákava. Tato sestava, doplněná moravským společenstvím projela vítězně cílem ještě na osmě v kategorii G.

Čtyřku s kormidelníkem i bez kategorie C ovládli Lubomír Zapletal, Miroslav Herzán, Radek Vyhnálek, Vít Komárek a do sbírky přidali další dvě zlata. Vítězství zaznamenala také sestava osmy D, kam usedli Martin John, Marek Vraštil, Radim Hlavica, Zdeněk John, Pavel Batěk, Zdeněk Baleka, Edvard Kožušník a Ladislav Řoutil. Posledně jmenovaný přídal ještě vítězství na párovce a poslední olomoucké zlato přidali Marek Vraštil a Radim Hlavica na dvojce.

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie.

Přehled medailových umístění:

1. místo:

2. místo:

3. místo:

MČR seniorů B a masters 2013 v Třeboni | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz