MČR na dlouhé trati Hořín 2010

V sobotu 10.4.2010 se konalo na plavebním kanále Vraňany - Hořín XI. Mezinárodní mistrovství ČR na dlouhé trati. Bohužel, naši závodníci se tentokrát vraceli domů bez medaile.

Nejblíže měly k medailovému umístění dorostenky na dvojce bez kormidelnice. Anna Smejkalová a Petra Grohmannová se na závodní šestikilometrovou trať vydaly poprvé a od bronzové medile je nakonec dělila necelá vteřina. Čtvrtá příčka však děvčatům přinesla řadu cenných zkušeností, které se jim v dalších závodech budou nesmírně hodit.

Mezi dorostenci na skifu se výborně dařilo Martinovi Kummerovi. V konkurenci více než čtyřiceti závodníků se dokázal prosadit do první desítky, přestože je v kategorii teprve prvním rokem. V nejobsazenějším závodě celého mistrovství se umístil na konečném devátém místě. O poznání hůř se vedlo jeho oddílovým kolegům na dvojkách bez kormidelníka. Na poslední chvíli nově složená posádka Tomáš Vodák a Štěpán Zaoral si dojela pro šesté místo, Jakub Kopřiva s Michalem Koutným byli devátí.

Juniorské složky zastupovali na dvojce "bez" Jan Smejkal a Vojtěch Schlimbach. Společně zvládli trať v čase, který jim vynesl celkové páté místo.

V kategoriích dospělých se představila kompletní reprezentační špička. V silné konkurenci na dvojkách bez kormidelníka mužů měl náš oddíl dvě posádky. Úspěšnější byli Vít Slavík s Karlem Běhalem, kteří se umístili na sedmém místě za šesti loděmi pražské Dukly. Neztratili se ani Jakub Gefing a Jakub Vrána na třinácté příčce.

Jako poslední z olomouckých závodníků se na trať vydala, tentokrát na skifu, Pavlína Žižková. Mezi zkušenými skifařkami jí připadlo konečné sedmé místo.

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie.

MČR na dlouhé trati Hořín 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz