MČR juniorů, seniorů a seniorů B v Račicích 2014

potvrdilo vysokou úroveň olomouckého veslování a přineslo do našich sbírek další 8 cenných kovů. 3 tituly mistrů ČR, 4 stříbrné medaile a 1 bronzovou jsme vylovili z račického kanálu první červencový

víkend.

Zlato patří juniorkám Lucii Čermákové a Tereze Dohnalové, které startovaly společně s dorostenkami Kidovou a Láhnerovou na čtyřce bez kormidelnice. Soupeřkám prakticky nedaly šanci a doufejme, že se jim bude dařit také na juniorském mistrovství světa v Hamburku, kde budou děvčata reprezentovat nejen Olomouc, ale celou Českou republiku.  Další vítězství přidaly v závodě osem juniorek Kidová, Láhnerová, Truhlářová, Bednářová, Prchalová a kormidelnice K. Čermáková – stejná sestava jako před týdnem na dorosteneckém šampionátu. 

O třetí titul se postaraly ženy Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou, doplněné závodnicemi z Uherského Hradiště a Břeclavi. Startovaly v závodě jako jediná moravská loď a s přehledem zvítězily v závodě čtyřek bez kormidelnice. Spolu se závodnicemi VK Smíchov usedly ještě do osmy, kde braly stříbro. Stejně tak přidal stříbro Eduard Bezděk na čtyřce bez kormidelníka juniorů a tento výsledek je o to cennější, že celá jeho posádka jsou věkem ještě dorostenci. Další dorostenci Opluštil, Hrubý a Bartel vybojovali stříbro ve čtyřce s kormidelníkem juniorů. Poslední stříbrná medaile patří dvojce juniorek Dohnalové s Čermákovou L. Na medailové příčky se prosadila také Petra Grohmannová, která získala bronz na dvojskifu žen lehkých vah. 

Fotogalerie ZDE

MČR juniorů, seniorů a seniorů B v Račicích 2014 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz