Dorostenky obhájily vítězství na Primátorkách

Velmi úspěšný víkend prožili olomoučtí veslaři. Po medailových hodech na Ceftě v Poznani pokračovali ve vítězném tažení i na pražských Primátorkách,

kde se konal 105. ročník tohoto veslařského svátku. Olomoučáci postavili celkem 6 posádek napříč kategoriemi.

Nejvíce se dařilo našim dorostenkám. Sára Ševčíková, Lucie Truhlářová, Karolína Brázdová a Klára Šolle spolu se skvělou kormidelnicí Kateřinou Domesovou projely cílem suverénně první a obhájily tak loňské vítězství.
Na druhou příčku dosáhli starší žáci Řezáč, Hoskovec, Kratochvíl, Bradáč s kormidelnicí Michalčíkovou v moravském společenství, kteří nestačili pouze na pražské společenství Smíchova a ČVK.
Čtvrtá místa ve finále A získaly osma dorostenců, kde zasedli naši Snášel s Grivalským, a osma žen, ve které startovaly juniorky Hlaváčová, Chrbjátová, Zbořilová, Benýšková spolu s Žižkovu a kormidelnicí Domesovou. Televizní finiš u této lodi ukazuje poněkud jiné, pro nás lichotivější, pořadí.

Primátorky poznamenala velmi silná sobotní bouřka, díky které byly zrušeny závody kategorie masters. Tam jsme měli další dvě želízka na medaile.

Za dva týdny čeká kategorie žactva mistrovství republiky v Račicích. Dorost, junioři a senioři mají svůj šampionát na přelomu června a července taktéž na kanále v Račicích.

Video ZDE

Fotogalerie ZDE

 

Dorostenky obhájily vítězství na Primátorkách | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz