9. Olomoucký veteránský kilometr a 5. Memoriál Jožky Kovačíka

se na loděnici konal již tradičně na konci zimní přípravy, tentokrát v pátek 7. 3. 2014. Na start kilometrové trati se tentokrát postavilo celkem 23 závodníků.

Kromě více či méně aktivních veslařů veteránů všech kategorií se letos přidali i závodníci na dračích lodích a rozhodně se nenechali v silné konkurenci zahanbit. Také díky tomu jsme po roční pauze opět mohli sledovat závod žen, které v jízdě doplnil kormidelník Kamil Novotný.

Celkem se nakonec odjelo šest velmi zajímavých jízd. Nikdo nechtěl zůstat soupeřům, ani trenažéru nic dlužen, ale časomíra byla neúprosná. Absolutní vítězství obhájil pardubický Karel Nevřala, který ještě asi 200 metrů před cílem útočil na rekord OVK. Nakonec ale 0,4 s chybělo, což však v žádném případě nesnižuje hodnotu výsledného času 3:00,7 min. Velmi zajímavý byl také souboj o stříbrnou a bronzovou příčku, který mezi sebou svedli Pavel Skula a Miroslav Herzán. Tady byl čas na Mirkově straně, když Pavlovi v cíli nadělil pouhých 0,2 s. Malou útěchou však Pavlovi mohl být zisk titulu "Skokan roku", který mu byl udělen díky zlepšení o 4,5 s proti loňskému roku. Druhou "náplastí" by mohl být fakt, že se ještě spolu se Zdeňkem Johnem jako jediní dva závodníci z celé startovní listiny proti loňsku zlepšili.

Svoji samostatnou kategorii, stejně jako v předchozích letech, obhájila Pavlína Žižková.

Fotogalerie ZDE (zdroj Mirek Buráň).

9. Olomoucký veteránský kilometr a 5. Memoriál Jožky Kovačíka | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2020 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz