99. ročník Primátorek

se konal o prvním červnovém víkendu 2.-3.6.2012. Do Olomouce si vítězství odvezli žáci, dorostenky, veteránky a veteráni.

První závody letošního ročníku byly odstartovány již v pátek 1.6.2012, kdy se konaly závody univerzitních osmiveslic a párových osem mladšího žactva. Zde jsme měli své želízko v ohni v kombinované posádce Veronika Chrbjátová, Adéla Zdráhalová, Anna Hlaváčová, Markéta Zbořilová, Tereza Masařová, Klára Grohmannová, Valentýna Kolářová, Adam Zdráhal a kormidelnice Jana Piechulová. Mladí závodníci se drželi na první pozici, ale po menším technickém zaváhání se nakonec spokojili s pěkným třetím místem.

Závodní program v sobotu pokračoval již tradičními rozjižďkami a opravnými jízdami, přes které se probojovali všichni naši veslaři do nedělních finálových jízd.

Hned první nedělní závod byl pro nás medailově úspěšný, když osma veteránek nedala šanci soupeřkám nejen ve své kategorii B, ale i v celé jízdě. Zlaté medaile si tak na krk pověsily Pavlína Žižková, Vendula Večeřová, Radana Sochůrková, Blanka Vařeková a kormidelnice Kateřina Hlaváčová, doplněné závodnicemi z Hodonína a VK Smíchov. Muži veteráni postavili tentokrát dvě osmy. "Mladší" posádka Martin John, Miroslav Herzán, Radek Vyhnálek, Pavel Skula, Radim Hlavica, Zdeněk John, Marek Vraštil, Libor Pazdera a kormidelník Roman Mrákava obsadila v kategorii C druhé místo za favorizovanou pražskou posádkou, kterou se jí však podařilo velmi pěkně prohnat. Druhá loď startovala v kategorii G, kde se stala naprosto bezkonkurenční. Zlato si domů odvezli Lubomír Zapletal, Pavel Batěk, Ladislav Řoutil, Edvard Kožušník, Jiří Urban, Zdeněk Baleka, Milan Vyroubal, hodonínský Hatala a kormidelník František Lorenc.

Nově byl letos vložený závod osmiveslic žáků starších, kde nechyběli ani naši Eduard Bezděk, František Hrubý, Filip Hlavica a Jiří Vaněk, doplnění závodníky z Otrokovic. V závěru bylo toto moravské společenství nejrychlejší a chlapci tak rozšířili medailovou sbírku o další zlato.

Loňské vítězství obhájily dorostenky Kateřina Prchalová a Lucie Čermáková, které tentokrát startovaly ve společenství se závodnicemi VK Smíchov, VK Děčín a KVM Mělník. Úspěšné však byly i jejich kolegyně Nikola Raušová, Kristýna Spurná a kormidelnice Kateřina Hlaváčová, které startovaly společně s děvčaty z Ústí n.L., Břeclavi a Brna a umístily se na velmi pěkné třetí příčce. V kategorii dorostenek měly tentokrát možnost startovat také děvčata, která jsou věkem ještě starší žačky. Z našeho oddílu se tedy tohoto závodu zúčastnila ještě Adéla Truhlářová společně se žačkami VK Smíchov a společně se pátým místem v konkurenci starších závodnic rozhodně neztratily.

Nepopulární čtvrtá příčka patřila dorostencům Michalovi Klukovi, Jakubovi Kuchařovi, Eduardovi Sklenářovi a Petrovi Kvapilovi ve společenství s ČVK Brno. Na stejném místě bodovaly také ženy společně s juniorkami Petra Grohmannová, Vendula Večeřová a Pavlína Žižková v posádce VK Smíchov.

Fotogalerie

Kompletní výsledky ZDE.

99. ročník Primátorek | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2020 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz