5. ročník Žaba cupu se konal v sobotu 15. 10. 2011

V letošním roce se Žaba cup stal součástí oslav 70. výročí založení veslování v Olomouci. Tento rok jsme závodili střídavě na dvou lodích a vše bylo ve znamení krásného podzimního počasí...

...mnoha diváků z řad sportovců i příznivců veslování, výborného guláše a hodnotných cen.

Stejně jako v loňském roce se na startu představilo celkem 12 smíšených posádek čtyřek bez kormidelníka. Závodili jak současní, tak bývalí členové našeho oddílu, z nichž nejrychlejší byla tentokrát ryze "pánská" posádka Pavel Pokorný, Marek Nykl, Vít Slavík, Jakub Gefing a kormidelník Petr Kvapil. Tato čtveřice zvládla závodní trať za 0:56,64 min. Vyhlášeny byly také stříbrná, bronzová i nejpomalejší posádka. Oceněni byli nejstarší, nejmladší, nejvyšší, nejmenší a originálně dresovaní účastníci, pro tentokrát byl vyhlášen také nejvzdálenější závodník, kterým byl Radek Šťovíček z Českého Krumlova. Kompletní výsledky můžete najít v příloze dole.

Po vyhlášení výsledků měli zájemci možnost prohlídky naší loděnice, a také se projet na veslařské lodi. Na vodě jsme tak mohli vidět rodinný klan Kalinových - Vajčnerových na čtyřce, že se veslování nezapomíná si vyzkoušela také Milada Zetochová (Skulová) s Evou Menšíkovou (Mikulcovou). Nakonec se sešla i osma Kamil Kučera, Ivan Vařeka, Libor Blaťák, Miroslav Blaťák, Jiří Ostřanský, Ladislav Utíkal, Zdeněk Trávníček, Ladislav Horn, kormidelník Miroslav Pospíšil. Našli se i takoví, kteří nikdy dříve neveslovali a v sobotu provětrali dvojskula.

Někteří účastníci přešli plynule z dopoledních oslav k těm odpoledním, ostatní se začínali postupně scházet tak, aby kolem 17:00 hod. mohlo proběhnout oficiální zahájení slavnostního setkání.

Fotogalerie 1
Fotogalerie 2
Fotogalerie 3

5. ročník Žaba cupu se konal v sobotu 15. 10. 2011 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz